Porady o kotach ich zwyczaje, żywienie, zabawa, pielęgnacja, zachowane, książki, wszystko o kotach.    Koty porady - i wiesz więcej o swoim kocie!

koty lewaPorady - portal Koty Domowe Tygrysy

Koty domowe
Konto - koty domowe

Login:

Hasło:Nie masz konta? Załóż je.
Zapomniane hasło? Odzyskaj.

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 374 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 1 503 stron.
Teraz jest z nami: 46 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
Posortuj porady
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • info
  • Kategorie/sort
  • Ostatnio +
  • Komentarze
  • Pomoc

Gorąco zachęcamy Was do dzielenia się z innymi kocimi poradami. Taką możliwość dajemy Wam już w ośmiu kategoriach.  Jeśli chcecie umieścić jakąś poradę, a nie pasuje do utworzonych kategorii - wystarczy nadesłać nam propozycję otwarcia następnej - pojawi się na pewno. Każdą kocią poradę czytamy przed zatwierdzeniem, jeśli mamy wątpliwości - konsultujemy ją w zależności od potrzeby. Pomagają nam w tym zaprzyjaźnieni weterynarze oraz hodowcy kotów rasowych. Dzięki temu, tworzymy bezpieczne porady dla wszystkich właścicieli kotów. Ponadto, każdy odwiedzający może dopisać swój własny komentarz w zamieszczonych wpisach ... czasami przecież, "nasz" kot nie pasuje do opisanych tu sytuacji i porad.

Świąteczna dieta nie dla zwierząt
Kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z uszkami, karp, makowiec, keks  – to świąteczne smakołyki uwielbiane n...
Wicej
Spokojne święta
Wycieczka do weterynarza w czasie świąt nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń. Pomijamy oczywiście nagłe problemy zdrowotne...
Wicej
Utrzymanie i pielęgnacja kota - Thies Dagmar
      autor: Dagmar Thies tytuł: Utrzymanie i pielęgnacja kota
tytuł oryginału: 
języ...

Wicej

Porady i przepisy dla kota i właścicieli mruczków ...


Świąteczna dieta nie dla zwierząt

Kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z uszkami, karp, makowiec, keks  – to świąteczne smakołyki uwielbiane nie tylko przez nas, ale także naszych czworonożnych przyjaciół. To, co jednak w żywieniu dobre dla nas, niekoniecznie musi być dobre dla psów i kotów. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy jemy zdecydowanie więcej niż zwykle, a nasze stoły wręcz uginają się od wyjątkowego i aromatycznego jedzenia.


W czasie Świąt dla naszej rodziny  i przyjaciół przygotowujemy wiele potraw. Wszyscy wiemy, co to oznacza. Codzienne krzątanie się po kuchni, pieczenie, smażenie, gotowanie, a potem wspólne świętowanie przy wigilijnym stole. Zarówno w trakcie przygotowań, jak i świątecznych spotkań w rodzinnym gronie dzielnie towarzyszą nam nasi czworonożni pupile, którzy często błagalnym wzrokiem domagają się możliwości spróbowania tego, co akurat mamy na talerzu czy półmisku. Nierzadko ulegamy i podrzucamy pod nos naszego milusińskiego jakiś łakomy kąsek. Tłumaczymy sobie, że to przecież raz w roku, że tylko jeden kawałeczek, itd. W rezultacie, jeżeli stracimy kontrolę nad tym, co podajemy psu lub kotu, pod koniec dnia okazuje się, że nasz zwierzak oprócz przysługującej mu porcji właściwego jedzenia zjadł drugie tyle pod postacią nadprogramowych smakołyków i potraw ze świątecznego stołu. 

To, co dobre i smaczne dla ludzi nie zawsze jednak służy psom lub kotom. Dlatego  w żadnym wypadku nie powinniśmy dzielić się świątecznymi specjałami z naszymi zwierzętami. Pamiętajmy, że nadmierne i niekontrolowanie jedzenie ciężkostrawnych wigilijnych potraw nierzadko może wyrządzić im więcej krzywdy niż przyjemności. 

Ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak niezdrowe dla psa czy kota może być domowe jedzenie, zwłaszcza świąteczne, które z założenia obfituje w węglowodany  i ciężkostrawne składniki. Wystarczy tu wspomnieć chociażby dodawane do wielu świątecznych potraw, a wręcz trujące dla psów i kotów cebulę, czosnek, albo winogrona i rodzynki, mogące powodować poważną niewydolność nerek. Z psiego punktu widzenia szczególnie toksyczna jest również czekolada. Niewiele osób wie, że w przypadku małych ras takich jak Yorkshire terrier czy jamnik już spożycie jednej tabliczki czekolady może mieć tragiczny skutek w postaci śmiertelnego zatrucia – zauważa Michał Ceregrzyn, lekarz weterynarii i kierownik naukowy ds. żywienia w firmie MARS Polska. Nie mamy niestety danych, jak wiele psów i kotów choruje w Polsce po jedzeniu pokarmów przeznaczonych dla człowieka. W USA rocznie rejestruje się ponad 17 tys. takich zatruć – dodaje Ceregrzyn.

Podsumowując, świąteczna dieta psów i kotów nie powinna niczym różnić się od codziennej. Optymalne i idealnie dobrane składniki odżywcze dostosowane do potrzeb danego gatunku  i rasy (to co oferują karmy dla psów i kotów) gwarantują naszym zwierzętom długotrwałe zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Gwałtowne zmiany w psim lub kocim menu mogą być przyczyną poważnych problemów z przewodem pokarmowym.

Pamiętajmy też, że nasi pupile bardziej niż na dodatkowych porcjach pokarmu, skorzystają na tym, jeżeli w tym nieco luźniejszym i wolnym od codziennych obowiązków okresie poświęcimy im więcej uwagi i wolnego czasu. W ferworze świątecznych przygotowań,  a potem spokojnym i nieco leniwym okresie Bożego Narodzenia nie zapominajmy zatem o dostarczaniu naszym pupilom odpowiedniej ilości ruchu niezbędnego nie tylko do zachowania dobrej kondycji psychicznej, ale również prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu to najlepszy świąteczny prezent, jaki możemy dać swojemu zwierzakowi.

 

materiał Mars Polska

dostarczony przez Grayling Poland


O firmie Mars Incorporated
Mars PolskaMars, Incorporated jest prywatną spółką rodzinną utworzoną w 1911 r. i zatrudniającą ponad 65.000 pracowników w 230 lokalizacjach, w tym w 135 fabrykach, w 68 krajach na całym świecie. Mieszcząca  się w McLean, Virginia, U.S.A. firma Mars, Incorporated jest jedną z największych na świecie firm spożywczych, generującą globalne przychody wynoszące ponad 28 mld USD rocznie i działającą w sześciu segmentach działalności: Czekolady, Pokarmów dla zwierząt, Gumy do żucia i wyrobów cukierniczych Wrigley, Dań gotowych (Food) , Napojów i Symbionauki. W ramach tych segmentów produkowane są wiodące światowe marki: Czekolada – M&M’S®, SNICKERS®, DOVE®, GALAXY®, MARS®, MILKY WAY® oraz TWIX®; Pokarmy dla zwierząt – PEDIGREE®, WHISKAS®, NUTRO®, SHEBA®, CESAR® oraz ROYAL CANIN®; Wrigley – ORBIT®, EXTRA®, STARBURST®, DOUBLEMINT® oraz SKITTLES®; Dania Gotowe – UNCLE BEN’S®, DOLMIO®, EBLY®, MASTERFOODS® oraz SEEDS OF CHANGE®; Napoje – KLIX® i FLAVIA®; Symbionauka – WISDOM PANEL™, SERAMIS®, CIRKUHEALTH™ i COCOAPRO®.Dodano: 21-12-2011
Odsłon: 2117
Obecna ocena: 5, głosów: 1
Oceń zasób:
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Koty - porady, pytania, odpowiedzi ...

Jeśli nie ma tu porady jakiej szukaliście, przejdźcie do działu pytań i odpowiedzi. Zobacz o co pytali czytelnicy. Zadaj własne pytanie ...

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl